Farní rady

Farní rady se zřizují ve farnostech ve smyslu kánonu 536, kodexu kanonického práva. O jejich právech a povinnostech pojednávají „Stanovy pastoračních rad“, schválené arcibiskupem Janem Graubnerem.

Farní rada se skládá z pastorační a ekonomické rady:

– Pastorační radu farnosti tvoří farář a ostatní duchovní ve farnosti; dalšími členy jsou farníci, kteří byli zvoleni farním společenstvím a farníci, kteří byli do pastorační rady jmenováni farářem.

– Členy ekonomické rady jsou farář a další členové, které farář jmenuje podle vlastního uvážení, příp. jsou zvoleni farní radou.

Ekonomická rada se schází a řeší problémy spojené s údržbou a provozem fary a kostela a případnými investicemi, pastorační rada pak navrhuje a doporučuje faráři náboženské akce konané ve farnosti během roku a jejich zajištění.

Členové pastorační rady:

• P. Jan Vláčil
  • Stanislava Ondruchová
  • Ludmila Pastorková
  • Jana Křenková
  • Petr Pomkla
  • Tomáš Hruškovský
  • Jan Varmuža
  • Miluše Petrusková
  • XY*

Členové ekonomické rady:

• P. Jan Vláčil
  • Milan Fusek
  • Alena Vanduchová
  • Jana Tichavská
  • Jana Křesťanová
  • František Mitáš

*Jeden člen pastorační rady si nepřeje, aby jeho jméno bylo uvedeno na farním webu.
    Současní členové farní rady byli zvoleni farníky v roce 2018 na období 4 let a jejich funkce v radách i v provozu kostela a farnosti jsou dobrovolné a tuto službu vykonávají bezplatně.